SLD odbierze wyborców partii Kaczyńskiego? Czarzasty zapowiada ostrą walkę!

REKLAMA

– Będziemy zabiegali o elektorat PiS, traktując aparat PiS, partię PiS, liderów tej partii jako ludzi, którzy robią źle, jeżeli chodzi o sferę demokracji. Rozróżniamy walkę z partią i aparatem PiS z walką o elektorat PiS – to są dwie zupełnie różne rzeczy – powiedział przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty na niedzielnej konwencji partii w Poznaniu. – Dziwię się partiom opozycyjnym, że jedyną rzeczą, którą są w stanie zrobić, to walczyć i z elektoratem, i z PiS, nie przedstawiając rozwiązań, które by były interesujące dla Polski – dodał polityk.

Lider SLD zapowiedział, że jeśli jego partia tylko wróci do Sejmu, to będzie realizować wszystkie postulaty socjalne zgłaszane przez PiS, o ile tylko będzie na nie stać budżet państwa.

REKLAMA

– Uważamy, że sprawy socjalne nie są naznaczone jakąkolwiek partią, tylko są sprawami, które pomagają ludziom żyć. Konsekwentnie wspieraliśmy program 500 plus, chociaż chcielibyśmy go zmodyfikować w kilku miejscach. Jesteśmy zadowoleni z przywrócenia wieku emerytalnego do tego, który był za czasów rządów SLD, Unii Pracy i PSL – oświadczył Czarzasty.

Przewodniczący SLD zapytany o wzrost popularności swojej partii wyjaśnił, że jest to wynik ciężkiej pracy w terenie, zarówno na poziomie powiatów, jak i województw. Zdaniem Czarzastego nie bez znaczenia dla rosnących notowań Sojuszu Lewicy Demokratycznej jest też to, jakie działania podejmuje z jednej strony rząd, a z drugiej opozycja parlamentarna.

– To też efekt błędów, które robi PiS, rządząc, a tych błędów jest sporo. Każda partia po jakimś okresie rządzenia zaczyna robić błędy, w tej chwili przyszedł czas i na PiS, bo nikt nie będzie rządził wiecznie. Naszym zdaniem to też zasługa beznadziejnej opozycji parlamentarnej, która w wielu sprawach zmienia zdanie kilka razy dziennie – ludzie tego nie rozumieją i szukają czegoś stabilnego, szukają normalności – ocenił Włodzimierz Czarzasty, odnosząc się do dobrych notowań SLD w sondażach.

REKLAMA

Udostępnij: