Na sobotniej konwencji Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Warszawie lider partii Włodzimierz Czarzasty zapowiedział, że jego ugrupowanie po wyborach parlamentarnych w 2019 roku wróci do Sejmu i będzie w nim znaczącą siłą polityczną.

Czarzasty w czasie swojego wystąpienia przekonywał, zwracając się do elektoratu PiS, że partia Kaczyńskiego nie jest jedyną alternatywą dla formacji liberalnych.

– Jest SLD, przypominamy wam o tym – zaznaczył polityk. – Damy wam wszystko to, co daje wam PiS i nie zabierzemy tego, co PiS wam zabiera – zadeklarował, zobowiązując się jednocześnie, że wszystkie świadczenia socjalne wprowadzone przez obecną władzę zostaną utrzymane.

W ocenie Włodzimierza Czarzastego, w sprawach socjalnych jest jeszcze bardzo wiele w Polsce do zrobienia. – Chcielibyśmy, żeby najniższa emerytura, najniższa pensja i najniższa renta były takie same, żeby te trzy rzeczy były ze sobą związane, czyli żeby stworzyć taki program 500 plus dla starszego pokolenia po to, żeby ci ludzie mieli namiastkę życia godnego – podkreślił polityk lewicy.
Jeżeli państwo się gospodarczo rozwija i w Polsce jest lepiej, to, zdaniem Czarzastego, „ludzie mają korzystać z tego, że ich kraj jest bogaty, że w ich kraju jest więcej pieniędzy, a pieniądze te powinny być sprawiedliwie podzielone”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę