W regionie Nadrenia-Palatynat na południu Niemiec doszło do tragicznego w skutkach pożaru, w którym zginęło pięć osób. Jak ustalono, wśród nich znalazło się dwóch Polaków.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w domu wielorodzinnym w nocy z czwartku na piątek w miejscowości Lambrecht. Zgłoszenia o pożarze dokonali sami mieszkańcy, ale nadal nie wiadomo, co było przyczyną pojawienia się płomieni. Nie wyklucza się awarii urządzenia elektrycznego, jak również nieostrożności którejś z ofiar. Wiadomo jednak, że w pomieszczeniu nie było czujników dymu.

Pożar pochłonął łącznie pięć ofiar. Oględziny miejsca zdarzenia oraz identyfikacja zwłok pozwoliła ustalić, że dwie z nich to Polacy – mężczyźni w wieku 43 i 54 lat. Tożsamość trzech pozostałych ofiar nie jest jeszcze znana, ale prawdopodobnie byli nimi dwaj kolejni mężczyźni i jedna kobieta.

Obecna na miejscu straż pożarna bardzo szybko zabezpieczyła budynek przed rozprzestrzenieniem się ognia i ewakuowała mieszkańców pozostałych lokali. Wstępne zeznania wykluczają z listy powodów działania zewnętrzne, jak również udział osób trzecich.

Dokładne zbadanie spalonego mieszkania odbędzie się w przeciągu kilkudziesięciu najbliższych godzin. Dopiero wtedy będzie można ocenić, co było bezpośrednią przyczyną pożaru.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę