Tragiczna śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza poruszyła polityków wszystkich partii. Składają oni kondolencje rodzinie zmarłego i wyrażają swój smutek w związku z aktem barbarzyństwa, do jakiego doszło w niedzielę w Gdańsku.

„Wyrażam wielki ból po tragicznej śmierci na skutek zbrodniczego zamachu na pana Pawła Adamowicza; solidaryzuję się z rodziną i wyrażam głęboki żal”, oświadczył prezes PiS Jarosław Kaczyński, cytowany w komunikacie przesłanym PAP przez rzeczniczkę PiS Beatę Mazurek.

„Wczoraj wraz z milionami Polaków byliśmy świadkami dramatu, który wydarzył się w Gdańsku. Podczas święta miłości, mającego łączyć nas wszystkich w jedną wspólnotę dokonano zamachu na Prezydenta Pawła Adamowicza. Zginął wspaniały człowiek, wielki obywatel Rzeczypospolitej, mąż, ojciec dwóch córek”, napisał lider PO Grzegorz Schetyna w oświadczeniu przekazanym PAP. Zaznaczył, że myślami jest z najbliższymi Pawła Adamowicza.

„Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Pana Prezydenta Pawła Adamowicza. Wyrazy głębokiego żalu i współczucia kieruję do rodziny, bliskich i pracowników”. Takie słowa zamieścił na swoim profilu na Twitterze marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

„Ogromny ból i niedowierzanie. Odszedł od nas Prezydent Adamowicz. Najszczersze wyrazy kondolencji dla rodziny i bliskich Prezydenta”, napisał na Twitterze Ryszard Petru. „W naszej pamięci pozostanie pogodnym, silnym człowiekiem, świetnym Prezydentem Gdańska o wielkim sercu”, dodał były szef Nowoczesnej.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę