Fot.Facebook.com/pisorgpl

Jak wynika z sondażu CBOS gdyby w najbliższą niedzielę organizowane były wybory parlamentarne, to Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby poparcie na poziomie 28%. Jest to najgorszy wynik partii od marca 2015 roku.

Zgodnie z wynikami opublikowanego badania, w drugiej połowie października na PiS głos oddałoby 7% mniej osób niż w poprzednim badaniu. Lepszy wynik uzyskała za to Koalicja Obywatelska, na którą głos by oddało 17% respondentów (+2%) – informuje „Rzeczpospolita”.

Dwucyfrowy wynik w badaniu CBOS uzyskała również Polska 2050. W drugiej połowie października głos na tę partię oddałoby 12% wyborów, co względem poprzedniego badania stanowi poprawę o 1%.

Do Sejmu dostałaby się również Konfederacja z wynikiem 8% (+2%) i Lewica – 5% (+1%). Poniżej progu znalazła się PSL-Koalicja Polska, na którą w badaniu wskazano tylko 3% badanych (+1%).

Po raz pierwszy od października 2020 roku PiS odnotował spadek na poziomie 7%. Po raz ostatni partia Jarosława Kaczyńskiego zanotowała w sondażu CBOS wynik poniżej 30% w marcu 2015 roku.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!