Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla Wirtualnej Polski, niekwestionowanym liderem na polskiej scenie politycznej nadal pozostaje Prawo i Sprawiedliwość.

Na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować 33,2 proc. respondentów, co oznacza wzrost w stosunku do poprzedniego badania o 0,8 punktu procentowego.

Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska z poparciem wynoszącym 23,6 proc. badanych, a więc wynoszącym więcej niż w ostatnim sondażu 0 0,2 punktu procentowego.

Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, którą popiera 9,1 procent badanych. Partia byłego kandydata na prezydenta zanotowała największy spadek spośród badanych ugrupowań. W porównaniu do poprzedniego badania ugrupowaniu Hołowni ubyło aż 5,3 punktu procentowego poparcia.

Do Sejmu wprowadziłaby swoich przedstawicieli jeszcze Lewica z poparciem 8,9 procent (spadek o 0,8 pkt. proc.) oraz PSL, na które oddałoby głosy 6 procent ankietowanych (mniej o 0,2 pkt. proc.). Pięcioprocentowego progu wyborczego nie przekroczyłaby Konfederacja, która uzyskała 4,5 procenta wskazań (spadek o 0,5 pkt. proc.).

Grupa 14,7 procent respondentów IBRiS nie potrafiła określić swoich preferencji wyborczych.

Sondaż IBRiS dla Wirtualnej Polski został zrealizowany w dniach 21-22 grudnia na próbie 1100 pełnoletnich osób.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!