Granica polsko-białoruska
Fot.Twitter.com/Straz_Graniczna

Okazuje się, że Polacy – nie po raz pierwszy zresztą – są podzieleni. Tym razem chodzi o sytuację na naszym wschodnim pograniczu. Jak Polacy oceniają działania naszego rządu na granicy polsko-białoruskiej? Zapytano o to respondentów sondażu online, zorganizowanego przez SW Research na zlecenie rp.pl.

Według badania – 39% respondentów pozytywnie ocenia działania rządu Prawa i Sprawiedliwości w kwestii kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. Niewiele mniej, bo 36% badanych, ocenia działania rządzących negatywnie. Według sondażu, 25% badanych nie ma zdania w tej kwestii.

Opinię obywateli badano w dniach 9.11 i 10.11, za pośrednictwem internetowego portalu z ankietami – SW Panel. Sondaż wykonano na próbie 800 dorosłych osób. Próba została dobrana modelem losowo-kwotowym. Autorzy badania skorygowali próbę przy użyciu wagi analitycznej, aby odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18 roku życia.

Należy podkreślić, iż badani nie zostali zapytani stricte o działania polskich służb mundurowych, ale o rolę rządu w kryzysie granicznym.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę