Sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik starcia w drugiej turze z Dudą!

Badanie przeprowadzone przez Instytut Badania Spraw Publicznych na zamówienie portalu stanpolityki.pl jako pierwsze pokazuje, jak w wyborach prezydenckich wypadłaby kandydatka KO na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska. O ile w pierwszej turze sromotnie przegrałaby z prezydentem Andrzejem Dudą, to wyniki drugiej tury są już zaskakujące.

   

W sondażu IBSP Duda prowadzi w pierwszej turze głosowania z przewagą niemal 17 punktów procentowych nad drugą Małgorzatą Kidawą-Błońską. To spora różnica i niezbyt dobrze rokująca opozycji, zważywszy że już teraz pojawiają się pogłoski, iż obecna kandydatka KO na urząd premiera mogłaby wystartować w wyborach prezydenckich.

Czy jednak w ogóle nie miałaby najmniejszych szans na wyrównany pojedynek z urzędującym prezydentem? Z sondażu wynika, że gdyby doszło do drugiej tury, to Kidawa-Błońska wciąż przegrywałaby z Dudą, ale stosunkiem głosów 43,68 proc. do 47,98 proc. Byłaby to tym bardziej bardzo mała różnica, że Kidawa-Błońska od bardzo niedawna występuje w roli liderki politycznej.

   

Kto jeszcze liczyłby się w wyścigu o prezydenturę w 2020? Sondaż IBSP pokazał, że prawie 10 proc. w pierwszej turze mógłby zdobyć Robert Biedroń. Na dalszych pozycjach znaleźli się jeszcze Władysław Kosiniak-Kamysz i Janusz Korwin-Mikke.

 

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News