Sensacyjny sondaż przed wyborami do europarlamentu! PiS na drugim miejscu, dobry wynik Konfederacji, Kukiz’15 poza stawką!

Z najnowszego sondażu pracowni Kantar wynika, że PiS i Koalicję Europejską dzieli już tylko jeden punkt procentowy, przy czym partia rządząca nieznacznie rywalizację przegrywa, plasując się na drugim miejscu.

Gdyby prognoza z badania przeprowadzonego w dniach 16–19 maja się sprawdziła, ciesząca się największym poparciem Koalicja Europejska uzyskałaby 36 proc. głosów. Niewiele mniej respondentów, 35 proc., zadeklarowało głosowanie na kandydatów PiS. Trzecie miejsce na podium zajęłaby Wiosna z poparciem wynoszącym 10 proc.

Czytaj także:  Kamiński o wniosku Platformy o odwołanie Ziobry: To skonsoliduje PiS. Ludzie mnie pytają, czy postradaliśmy zmysły

 

Największą niespodzianką, jaką przynosi sondaż Kantar dla „Gazety Wyborczej” nie są jednak wyniki trzech powyżej wymienionych partii, które od dawna mają największe poparcie. Zaskoczeniem są spadające notowania Kukiz’15 i sukcesywnie rosnące poparcie dla Konfederacji, które świadczy już o pewnej tendencji.

Czytaj także:  Rosyjski niewolnik na polskiej fermie! Bili i kazali jeść spleśniały pasztet!

Badanie wykazało, że kandydatów Konfederacji wybrałoby 26 maja aż 8 proc. ankietowanych, a na ruch Kukiz’15 głosowałoby jedynie 3 proc. Oznaczałoby to, że ugrupowanie Pawła Kukiza nie wprowadziłoby ani jednego swojego reprezentanta do Parlamentu Europejskiego. Jest to o tyle zaskakujące, że w większości wcześniejszych sondaży Kukiz’15 przekraczał nieznacznie 5 proc., oscylując na granicy progu wyborczego.

Czytaj także:  Zostawił psa w lesie! Bernardyn wciąż czeka na właściciela

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.