Fot. Twitter.com/Porozumienia_status

Andrzej Sośnierz skrytykował w czwartek w radiu TOK FM odwołanie Anny Kornackiej z funkcji wiceminister w resorcie rozwoju, pracy i technologii. Premier Mateusz Morawiecki podjął tę decyzję w wyniku krytykowania przez polityk Porozumienia Jarosława Gowina zmian podatkowych zawartych w programie Polski Ład. 

– Wyrzucenie pani minister Kornackiej ze stanowiska, bez przyzwoitego porozumienia się z premierem Gowinem, choćby po to, żeby go uprzedzić, to są takie gesty, które trudno tolerować – stwierdził Sośnierz, który jest członkiem Porozumienia oraz posłem koła Polskie Sprawy.

W jego ocenie partia Gowina jest o krok od podjęcia decyzji o opuszczeniu Zjednoczonej Prawicy, w skład której oprócz Porozumienia wchodzą PiS oraz Solidarna Polska. Zdaniem polityka zdymisjonowanie Kornackiej jest „osłabianiem koalicji, która i tak się chwieje”.

–  Trwanie w niej jest coraz trudniejsze do wytłumaczenia i do tolerowania – podkreślił. Jak dodał, on sam będzie „proponował Porozumieniu większą stanowczość w sprawach, które są dla nas fundamentalne, które są zgodne z przyjętym przez nas kierunkiem, takim jak polityka antypodatkowa”.

Sośnierz przypomniał, że ostatnio Zjednoczona Prawica na krótko straciła większość parlamentarną, która potem przez PiS „była gorączkowo odbudowywana dużym przekupstwem”. – Dawno słowa „prawo i sprawiedliwość” straciły już aktualność, ale teraz wszystkie metody się liczą, żeby przetrwać jeszcze chwilę – ocenił rządy PiS polityk Porozumienia.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę