Sosnowiec: Gigantyczna plantacja marihuany zlikwidowana przez Policję!

REKLAMA

Śląscy policjanci przeprowadzili w dniu dzisiejszym akcję likwidacji ogromnej nielegalnej plantacji marihuany. Była ona zlokalizowana na dwóch piętrach w pomieszczeniach jednej z sosnowieckich firm, a prowadzili ją pseudokibice jednego ze śląskich klubów piłkarskich.

Policja otrzymała informację o lokalizacji z poufnego źródła. Po siłowym wejściu do budynku funkcjonariusze jeszcze zanim dotarli do samej plantacji wyczuli w powietrzu charakterystyczny dla takich miejsc zapach. Gdy weszli do pomieszczeń, w których prowadzone był uprawy, zastali i zatrzymali tam trzech mężczyzn ścinających właśnie krzaki.

REKLAMA

Efektem akcji jest przechwycenie łącznie 482 krzaków nielegalnej rośliny i ponad 4,5 kg suszu marihuany. Dodatkowo zatrzymany został także warty ponad 100 tys. zł sprzęt oraz nasiona, z których można by było wyhodować kolejnych 120 sadzonek. Wartość czarnorynkowa zarekwirowanych narkotyków to ponad milion złotych.

Jak podaje śląska policja zlikwidowana plantacja znajdowała się na dwóch piętrach należących do jednej z lokalnych firm a zatrzymani plantatorzy są mieszkańcami Jaworzna w wieku od 36 do 38 lat związanymi ze środowiskiem pseudokibiców jednego ze śląskich klubów piłkarskich. Z ustaleń wynika, że odbiorcami wytworzonych narkotyków mieli być pseudokibice z klubu chorzowskiego. Zatrzymanym mężczyznom grozi kodeksowa kara 8 lat więzienia. Podjęte w tej sprawie postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Sosnowiec-Południe w Sosnowcu.

Udostępnij: