Z najnowszego badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl wynika, że 47 proc. wyborców w II turze poprze Andrzeja Dudę 46 proc. Rafała Trzaskowskiego, a 7 proc. nie ma zdania. Natomiast przy uwzględnieniu tylko zdecydowanych wyborców urzędujący prezydent może liczyć na 51 proc. głosów, a kandydat KO na 49 proc. przy frekwencji wynoszącej 75 proc.

Chociaż Duda wciąż jest faworytem, to jednak ma powody do niepokoju, ponieważ w poprzednim badaniu Social Changes popierało go 53 proc., a Trzaskowskiego 47 proc. Oznacza to, że kandydat PiS stracił 2 punkty procentowe, a jego rywal o tyle samo poprawił notowania.

Udział w wyborach 12 lipca zadeklarowało w badaniu 75 proc. badanych. W ostatnim sondażu Social Changes było to 64 proc.

Aż 56 proc. weźmie udział w głosowaniu „zdecydowanie”, a 19 proc. deklaruje, że „raczej tak”. Z kolei 17 proc. respondentów zapowiada, że nie zagłosuje w II turze (8 proc. „zdecydowanie nie”, a 9 proc. „raczej nie”). Niewielka grupa badanych, licząca 8 proc., wybrała natomiast odpowiedź „trudno powiedzieć”.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI w dniach od 3 do 7 lipca 2020 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1094 Polaków.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!