„Spalić chałupę zielniakowi” – napisał internauta o wiceministrze. Co go za to czeka?

Tego lata Marek K. pod artykułem na stronie suwalskiego Radia 5 umieścił krótki, acz treściwy komentarz: „Spalić chałupę zielniakowi”. Komentarz przez weekend był widoczny dla internautów, po czym został usunięty przez administratora strony.

   

Kim jest „zielniak” wspomniany w komentarzu? Otóż jest to wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosławie Zieliński, mieszkaniec Suwałk. I to o nim właśnie był artykuł, pod którym pojawił się komentarz Marka K.

Zieliński nie darował internaucie nawoływania do spalenia wiceministerialnego domu i zawiadomił policję o komentarzu zawierającym groźby pod adresem jego i jego rodziny.

   
Zobacz także:  Grodzki: Seniorzy stoją w kolejkach po to tylko, by usłyszeć, że nie ma dla nich terminu szczepienia

Prokuratura postawiła komentatorowi zarzut publicznego nawoływania do popełnienia przestępstwa. Marek K. przyznał się do winy, jednocześnie tłumacząc, że wpisu dokonał pod wpływem emocji, a domu polityka oczywiście nie miał zamiaru spalić.

Na autora gróźb została nałożona grzywna w wysokości 1 tys. zł, którą zgodził się zapłacić. Dodatkowo musi on uiścić opłatę za koszty sądowe w wysokości 3 tys. zł.

   
     

Polub nas na Facebooku: