Tego lata Marek K. pod artykułem na stronie suwalskiego Radia 5 umieścił krótki, acz treściwy komentarz: „Spalić chałupę zielniakowi”. Komentarz przez weekend był widoczny dla internautów, po czym został usunięty przez administratora strony.

Kim jest „zielniak” wspomniany w komentarzu? Otóż jest to wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosławie Zieliński, mieszkaniec Suwałk. I to o nim właśnie był artykuł, pod którym pojawił się komentarz Marka K.

Zieliński nie darował internaucie nawoływania do spalenia wiceministerialnego domu i zawiadomił policję o komentarzu zawierającym groźby pod adresem jego i jego rodziny.

Prokuratura postawiła komentatorowi zarzut publicznego nawoływania do popełnienia przestępstwa. Marek K. przyznał się do winy, jednocześnie tłumacząc, że wpisu dokonał pod wpływem emocji, a domu polityka oczywiście nie miał zamiaru spalić.

Na autora gróźb została nałożona grzywna w wysokości 1 tys. zł, którą zgodził się zapłacić. Dodatkowo musi on uiścić opłatę za koszty sądowe w wysokości 3 tys. zł.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę