Spędzali wieczór w domu, gdy nagle wybuchła butla z gazem! Ranne zostały cztery osoby!

Z pewnością piątkowy wieczór nie był spokojny dla mieszkańców wsi Targanice w powiecie wadowickim. Nagle w jednym z domów nastąpiła eksplozja. Był to wybuch butli z gazem, na skutek którego na szczęście nikt nie zginął. Niestety siła rażenia była tak wielka, że w budynku nie można już mieszkać.

Zgłoszenie o zdarzeniu zostało przekazane strażakom w piątek (11 października) ok. godziny 19:30.

Czytaj także:  Kamiński o wniosku Platformy o odwołanie Ziobry: To skonsoliduje PiS. Ludzie mnie pytają, czy postradaliśmy zmysły

– Wybuchła 11-kg butla z propanem-butanem. Trzy osoby zostały zabrane do szpitala – poinformował PAP mł. bryg. Piotr Kuźma.

Stan czwartej z poszkodowanych osób nie był na tyle poważny, aby musiała być hospitalizowana. W miejsce wybuchu wysłano kilka zastępów straży pożarnej. Pojawili się również ratownicy medyczni oraz przedstawiciele nadzoru budowlanego.

Butla z gazem propanem-butanem wybuchła z taką mocą, że konstrukcja budynku została naruszona. Zniszczeniu uległy częściowo ściany nieruchomości. Podczas eksplozji wyleciały także okna. Obecnie dom nie może być dopuszczony do użytku.

Czytaj także:  Politycy PiS: Polska jako pierwszy kraj na świecie ma skuteczny lek na koronawirusa

Przyczyny wybuchu na razie nie są znane.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.