Śpiewak o prof. Strzemboszu: Pokazuje nędzę polskich inteligenckich elit

Aktywista społeczny Jan Śpiewak zaatakował prof. Adama Strzembosza za wywiad, jakiego udzielił „Gazecie Wyborczej” Były I prezes Sądu Najwyższego stwierdził w nim między innymi, że jego zdaniem lider PiS Jarosław Kaczyński nie jest inteligentem, ponieważ inteligentowi zawsze zależy na dobru wspólnym.

Prof. Strzembosz podkreślił jednocześnie, że Kaczyński „odwołuje się do karierowiczów, ludzi dość przypadkowych i awansuje ich na bardzo wysokie stanowiska, np. wójta z Pcimia czy podobnych. W ten sposób te instytucje są do jego dyspozycji”. Pochwalił również środowisko sędziowskie, które licząc się z szykanami ze strony władzy, walczy o niezależność wymiaru sprawiedliwości.

Czytaj także:  Zmiana czasu na zimowy. Nie zapomnij o przestawieniu zegarka

– W tej chwili w środowiskach sędziowskich ujawniła się pewna elita ludzi – sędziów z mocnym charakterem, uświadamiających sobie swoją rolę. Oni nadają ton. I to są prawdziwi polscy inteligenci. Działają przeciwko własnemu interesowi – dla kraju – powiedział w „Gazecie Wyborczej” prof. Strzembosz.

Niezgodne z linią PiS i rządu opinie wybitnego prawnika zostały ostro skrytykowane przez Śpiewaka, który stwierdził w mediach społecznościowych, że prof. Strzembosz tym, co mówi „pokazuje nędzę polskich inteligenckich elit”.

Czytaj także:  Prezydent Duda zakażony koronawirusem

„Przypisywanie przeciwnikowi najgorszych intencji a swoim sojusznikom altruizmu i patriotyzmu jest starą propagandową zagrywką. Walka się toczy o to kto jest prawdziwym inteligentem Polakiem”, napisał Śpiewak na Facebooku. Jak dodał, „inteligencja zawsze tłumaczyła swoje roszczenia do władzy tym, że »działają przeciwko własnemu interesowi – dla kraju«”.

„Nie wiem jakie wyrzeczenia ponieśli sędziowie Sądu Najwyższego. Ktoś ich skazał karnym wyrokiem za odkrywanie przestępstw elit? Ktoś im zabrał majątek za działanie przeciwko mafii? Nie słyszałem. Ten zaklęty krąg piekła pokazuje nędzę polskich inteligenckich elit. Kto nie z nami ten cham i prostak z Pcimia”, zauważył Śpiewak.

Gazeta Wyborcza od trzech dni publikuje kuriozalne wywiady z tak zwanymi "autorytetami". Wojna o władzę w Polsce od …

Opublikowany przez Jan Śpiewak Niedziela, 3 maja 2020