REKLAMA

Atak nożownika na przedszkole w Chinach
fot. Pixabay

Policjanci z Liberca poszukują świadków zdarzenia, w ramach którego przechodzień splunął na skrzyżowaniu na samochód, po czym uderzył pięścią kierowcę i ugodził go nożem w klatkę piersiową. Poszkodowanych doznał poważnych obrażeń.

REKLAMA

Zdarzenie miało mieć miejsce w sobotę 28 października około 14:00 na skrzyżowaniu ulic Kunratická i Jablonecká. – Przechodzący mężczyzna splunął na białe Audi A3, gdy stało na czerwonym świetle. Kierowca chciał zapytać o przyczynę takiego zachowania i podjechał za mężczyzną. Zatrzymał się na ulicy Kunratická. Jednak zamiast odpowiedzieć, mężczyzna ponownie opluł samochód – opisała sytuację rzeczniczka policji Klára Jeníčková.

Śledczy przekazali w oficjalnym komunikacie, że kierowca Audi wysiadł z samochodu, po czym został najpierw dwukrotnie uderzony pięścią w twarz, a następnie dźgnięty nożem w klatkę piersiową.

REKLAMA

– Kierowca został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala w Libercu – poinformowała Jeníčková, dodając, że lekarze już wypisali kierowcę na leczenie domowe.

Jako że na omawianym skrzyżowaniu nie ma monitoringu, śledczy poszukują świadków zdarzenia. – Zbierzemy cały materiał dowodowy, od zatrzymania pojazdu po samo zdarzenie. Jednocześnie prosimy o nagrania z kamer samochodów, które zarejestrowały zdarzenie. Informacji można udzielać telefonicznie pod bezpłatnym numerem 158 lub przyjść do biura Starostwa Powiatowego Liberec-Vápenka – dodała rzeczniczka.

REKLAMA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA