mucha
fot. Pixabay

Szukasz sposobu na proste i skuteczne odstraszenie muszek owocówek? Spróbuj zwalczyć je zapachami, za którymi nie przepadają. Sprawdź, jakie warto rozmieścić w oknach i jak przyrządzić preparat, który będzie dla nich nie do zniesienia.

Jak odstraszyć muchy, gdy mamy otwarte okna?

Podstawowym zmysłem u wielu szkodników, w tym much, jest węch. Dzięki niemu owady mogą określić czy jakieś miejsce jest godne ich uwagi (na ogół szukają tam pokarmu), czy też powinny polecieć w inny obszar. Wykorzystanie niektórych znienawidzonych przez muchy, ale przyjemnych dla ludzi aromatów rewelacyjnie się sprawdza. W przypadku muszek owocówek najlepiej sięgnąć po olejki eteryczne: miętowy i waniliowy. Dla insektów oba kojarzą się z niebezpieczeństwem lub brakiem pożywienia. Gdy poczują te aromaty przy oknie, to nie skorzystają z okazji i nie wlecą do środka. Jedyne co musisz zrobić, to rozlokować powyższe olejki na parapetach. To jedna z najszybszych metod walki z tymi szkodnikami.

Ta mikstura znakomicie działa na muchy i inne szkodniki

Jeśli uważasz, że same olejki eteryczne mogą sobie nie poradzić z uciążliwymi owadami, lub w Twoim mieszaniu już fruwa dużo muszek, których chcesz się pozbyć, to wypróbuj inny patent. Przygotuj miksturę z 10 kropli olejku lawendowego, 10 kropli olejku eukaliptusowego i 10 kropli olejku z cytroneli. Wszystkie ze sobą wymieszaj i dodaj do nich 200 ml wody kranowej. Uzyskany specyfik przelej do pojemnika z dozownikiem i spryskaj nim wszystkie ramy okien i meble w mieszkaniu. Owady nie będą mogły znieść tego zapachu i błyskawicznie poszukają sobie innego miejsca.

Czytaj też: Kret nie wygra w starciu z tą metodą. Jest darmowa i zawsze działa


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę