„Powstał wyjątkowy, poruszający spot opowiadający o odzyskaniu niepodległości. W spocie wolność jest porównana do domu – bezpiecznego, ciepłego i rodzinnego miejsca”, poinformowała w sobotę Polska Fundacja Narodowa. Dodano, że klip jest kierowany do odbiorców na całym świecie.

W spocie można zobaczyć, jak słynny aktor i reżyser Mel Gibson zachęca do wspólnego świętowania. – Wyobraź sobie, że wracasz do domu z podróży po 123 latach. Polacy nie mieli domu przez 123 lata. A teraz mija 100 lat od chwili, gdy ten dom odzyskali. Świętujmy z nimi! – mówi Gibson.

Internauci zwrócili jednak uwagę, że w klipie polecanym przez Polską Fundację Narodową jest coś nie tak. W 28 sekundzie spotu pokazana jest panorama Warszawy o zmroku, a w ujęciu nie widać w ogóle Pałacu Kultury i Nauki, choć akurat z takiej odległości powinien być doskonale widoczny.

Wyretuszowanie stolicy spotkało się z reakcją w sieci. „Wstydzimy się. No to wymazali najwyższy budynek w Polsce…”, napisał jeden z użytkowników Twittera. „To jest oszustwo…”, skomentował inny.

https://www.youtube.com/watch?v=98n8BGu8uRA


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę