Zarówno Mateusz Morawiecki, jak i sędzia Gersdorf są zadowoleni ze spotkania. Premier uważa, że było ono bardzo sympatyczne. Reforma sądownictwa wywołała nie tylko w całym kraju, ale także i w Unii Europejskiej dużą burzę. Jedni są za jej wprowadzeniem i wymianą sędziów na nową i świeżą grupę, inni natomiast uważają, że powinno zostać po staremu.

– Spotkanie było bardzo sympatyczne. Ale jeśli umawiam się z kimś, że nie przekazuję informacji, to dotrzymuję słowa, trzymam się naszych ustaleń. Reforma sądownictwa jest dla nas kluczowa, to się nie zmienia. Wymiar sprawiedliwości musi dołożyć cegiełkę do sukcesu Polski – wypowiedział się premier.

Gersdorf poinformowała, że przedstawiła premierowi warunki brzegowe i że jej stanowisko w sprawie Sądu Najwyższego nie uległo zmianie. – Przedstawiłam premierowi swoje stanowisko co do warunków brzegowych. Stanowisko SN i moje nie uległo w żadnym wypadku zmianom. Sędziowie, którzy zostali odesłani na emeryturę, muszą w komplecie wrócić do pracy, należy też przywrócić konstytucyjność działania KRS – poinformowała Gersdorf.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!