Spotkanie dwóch przywódców miało odbyć się na szczycie G20 w Buenos Aires. Donald Trump zapowiadał, że może do niego nie dojść ze względu na ostatnie wydarzenia, które miały miejsce między Rosją a Ukrainą. Dziś wydał oświadczenie, że spotkanie to na pewno nie będzie miało miejsce.

Rozmowa została odwołana, jednak Donald Trump zapowiedział chęć spotkania, ale dopiero po wyjaśnieniu i rozwiązaniu sprawy. – W związku z faktem, że ani okręty nie zostały zwrócone ani marynarze odesłani Ukrainie przez Rosję, zadecydowałem, że najlepiej dla wszystkich zainteresowanych stron będzie, gdy odwołam zaplanowane wcześniej spotkanie w Argentynie z Prezydentem Władimirem Putinem – napisał na twitterze Trump. Dodał także, że z niecierpliwością czeka na kolejny szczyt, kiedy sytuacja zostanie rozwiązana.

Kreml odniósł się do doniesień o odwołanym spotkaniu i poinformował, że do nich żadna taka informacja nie dotarła. – Kreml nie otrzymał od USA oficjalnych informacji o odwołaniu spotkania prezydenta Donalda Trumpa z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem na szczycie G20 w Buenos Aires – powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Dodał także, że jeśli informacja ta jest prawdą, to Putin będzie miał kilka dodatkowych godzin na inne spotkania.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę