Spotkanie Trumpa z Putinem się nie odbędzie!

Spotkanie dwóch przywódców miało odbyć się na szczycie G20 w Buenos Aires. Donald Trump zapowiadał, że może do niego nie dojść ze względu na ostatnie wydarzenia, które miały miejsce między Rosją a Ukrainą. Dziś wydał oświadczenie, że spotkanie to na pewno nie będzie miało miejsce.

   

Rozmowa została odwołana, jednak Donald Trump zapowiedział chęć spotkania, ale dopiero po wyjaśnieniu i rozwiązaniu sprawy. – W związku z faktem, że ani okręty nie zostały zwrócone ani marynarze odesłani Ukrainie przez Rosję, zadecydowałem, że najlepiej dla wszystkich zainteresowanych stron będzie, gdy odwołam zaplanowane wcześniej spotkanie w Argentynie z Prezydentem Władimirem Putinem – napisał na twitterze Trump. Dodał także, że z niecierpliwością czeka na kolejny szczyt, kiedy sytuacja zostanie rozwiązana.

Kreml odniósł się do doniesień o odwołanym spotkaniu i poinformował, że do nich żadna taka informacja nie dotarła. – Kreml nie otrzymał od USA oficjalnych informacji o odwołaniu spotkania prezydenta Donalda Trumpa z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem na szczycie G20 w Buenos Aires – powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Dodał także, że jeśli informacja ta jest prawdą, to Putin będzie miał kilka dodatkowych godzin na inne spotkania.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News