Chłopak zamordowanej na Kos Anastazji ponownie złożył zeznania
fot. anastazja_pati / Instagram

Pomimo odnalezienia na greckiej wyspie Kos ciała 27-letniej Anastazji sprawa jej śmierci pozostaje daleka od rozwiązania. Głównym podejrzanym jest 32-letni Banglijczyk, którego Polka spotkała w poniedziałek wieczorem przy markecie na Kos. Tymczasem policja przesłuchała ponownie partnera Anastazji – 28-letniego Michała. Kluczem do rozwiązania zagadki śmierci kobiety jest jej telefon, w którym znajdują się wiadomości, wymieniane tuż przed zaginięciem z partnerem. Śledczy chcieli zadać Michałowi dodatkowe pytania.

Sprawa zaginięcia i śmierci 27-letniej Anastazji wciąż spędza sen z powiek śledczym. Jak przekazał Giorgos Kalliakmanis, prezes Związku Funkcjonariuszy Policji Południowo-Wschodniej Attyki, w rozmowie z portalem „Mega” – z jednej strony policja bada zawartość odnalezionego telefonu Anastazji, a z drugiej wzywa świadków w celu ponownego złożenia zeznań.

28-letni Michał – partner zamordowanej na Kos Anastazji – już raz został przesłuchany przez greckich policjantów. Śledczy wezwali go jednak do ponownego złożenia zeznań. Mężczyzna przedstawił je w poniedziałek, 19 czerwca – tydzień po zaginięciu ukochanej.

Informacje, które wyszło na jaw do tej pory wskazują, iż 27-latka udała się do domu 32-letniego Banglijczyka w poniedziałek wieczorem, 12 czerwca, o godz. 20:40 – podaje „Fakt”. Kontakt z chłopakiem nastąpił ok. godz. 22:00. Wówczas Anastazja miała poinformować Michała o miejscu swojego pobytu. 27-latka napisała rzekomo chłopakowi, że bardzo źle się czuje i uważa, że jest w niebezpieczeństwie oraz poprosiła, aby odebrał ją z domu 32-letniego Banglijczyka.

Partner zamordowanej w Grecji Anastazji wezwany przez greckich śledczych do ponownego złożenia wyjaśnień

„Fakt” przytacza również informacje, które nie zostały jeszcze zweryfikowane. Według nich, chłopak 27-latki nie ruszył do wyjścia od razu po otrzymaniu wiadomości od Anastazji – pomimo tego, że SMS-y od dziewczyny były bardzo niepokojące.

To może tłumaczyć, dlaczego śledczy wezwali 28-letniego Michała do złożenia ponownych zeznań. Według obecnie znanych informacji, 32-letni Banglijczyk był ostatnią osobą, która widziała Anastazję żywą, natomiast Michał jako ostatni miał kontaktować się z dziewczyną telefonicznie.

Telefony Anastazji, Michała i 32-letnie Banglijczyka badają greccy kryminalni.

W wywiadzie dla greckiego portalu protothema.gr 28-latek stwierdził, że ani on, ani Anastazja nie znali wcześniej 32-letniego Banglijczyka.

„Nie znamy mężczyzny z Bangladeszu, którego aresztowali w sprawie Anastazji. Nie był ani jej przyjacielem, ani pracownikiem” – powiedział partner zamordowanej Anastazji. „Jestem w bardzo złym stanie psychicznym. Razem z jej matką Anastazją robiliśmy wszystko, aby ją odnaleźć, i mieliśmy nadzieję, że żyje” – dodał.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę