Sprawa Kuchcińskiego nie zaszkodziła partii władzy. PiS nadal prowadzi w sondażach!

REKLAMA

Z najnowszego sondażu pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl wynika, że partia Jarosława Kaczyńskiego jest dalej poza zasięgiem rywali i ma szanse na rządzenie przez kolejne cztery lata. Wygląda też na to, że PiS nie traci poparcia w związku z aferą samolotową byłego marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, na PiS oddałoby głosy 45, 9 proc. respondentów. Koalicję Obywatelską, czyli połączone siły PO, Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej i Zielonych, poparłoby 30, 2 proc. ankietowanych. Głosowanie na Lewicę, czyli sojusz SLD, Razem i Wiosny, zadeklarowało 10, 1 proc. badanych. Próg wyborczy przekroczyłoby jeszcze PSL, które startuje razem z Kukiz’15, uzyskując 5, 3 proc. głosów.

REKLAMA

Po przeliczeniu tych wyników na mandaty PiS miałoby w Sejmie 255 posłów, Koalicja Obywatelska – 160, Lewica – 33, a PSL – 11. Jedno miejsce przypada mniejszości niemieckiej.

Sondaż przeprowadzono w dniach 6–8 sierpnia 2019 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1020 pełnoletnich Polaków metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W przedstawionych wynikach uwzględniono tylko te osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i wskazały, na jaką partię.

REKLAMA

Udostępnij: