Sprawca napaści na Polaków w Rimini usłyszał prawomocny wyrok!

REKLAMA

Obrona skazanego napastnika wystosowała apelację po wyroku sądu. Obrona wnosiła o uniewinnienie sprawcy. Sąd odrzucił wniosek, a napastnik pójdzie do więzienia na 16 lat.

Do napaści na dwoje Polaków doszło w 2017 roku. Kobieta została brutalnie zgwałcona i pobita, a mężczyzna ciężko raniony. Adwokatem Polaków został Włoch Maurizio Ghinelli. – Jestem w pełni usatysfakcjonowany tym, że sąd apelacyjny utrzymał ten surowy wyrok w całości – poinformował adwokat.

Ataku dokonał imigrant wraz ze swoimi niepełnoletnimi towarzyszami. Obrona w apelacji twierdziła, iż Butungu nie uczestniczył w napaści, ponieważ spał na plaży odurzony alkoholem. W apelacji obrona wskazała także na młody wiek i trudną przeszłość jaką przeżył w kraju z którego pochodzi.

REKLAMA

Włoski adwokat w odpowiedzi na apelację podkreślił, że zaskarżanie wyroku, wydanego prawie rok temu jest niespójne i bezpodstawne, zwłaszcza kiedy weźmiemy pod uwagę okrucieństwo jakim wykazał się napastnik razem ze swoimi trzema nieletnimi wspólnikami.