gołębie
fot. Pixabay

Gołębie uwielbiają przesiadywać na balkonie lub parapecie i trudno je stamtąd wypędzić. Z tego powodu są dla niektórych ludzi prawdziwą bolączką. Jak więc odstraszyć te ptaki z niektórych przydomowych miejsc? Poznaj niezawodny sposób.

Jak pozbyć się gołębi z balkonu?

Obecność gołębi zazwyczaj skutkuje ubrudzeniem całego parapetu/balkonu. To niezbyt przyjemny widok, a sama wizja sprzątania tego „bałaganu” wywołuje przykre wrażenia. Właśnie dlatego każdy właściciel balkonu chce gołębie raz na zawsze przepędzić. Jeżeli zobaczysz na swoim parapecie czy balkonie ich gniazdo, to po prostu je usuń – nie spotka cię za to żadna kara. Inaczej jest w przypadku gdy w gnieździe znajdują się jaja oraz młode, wówczas dewastacja takich gniazd jest zabroniona. Wtedy możesz zgłosić zaistniały incydent do właściwych służb lub spółdzielni.

Jak odstraszyć gołębie?

Istnieje wiele sposobów na odstraszanie tych ptaków, a powszechnie stosowanymi i rekomendowanymi są:
-akcesoria emitujące odgłosy ptaków drapieżnych,
-taśmy holograficzne,
-latawce w kształcie ptaków,
-siatki osłaniające cały balkon,
-figurki ptaków drapieżnych,
-dzwoneczki, wiatraczki lub inne błyszczące i szeleszczące na wietrze akcesoria.

Jak odstraszyć gołębie domowymi sposobami?

Gołębie możesz odstraszyć przy pomocy pewnego preparatu. Po jego użyciu gołębie na parapecie czy balkonie nie będą już przesiadywać. Przyda Ci się środek WD-40. Po prostu spryskaj nim parapet, balkon, poręcz i każdy inny obszar, na którym gołębie spędzają czas. Gdy go zastosujesz, ptaki już szybko Cię nie odwiedzą.

Poza tym niechcianych gości odstraszą pewne zapachy. Zastosuj mieszaninę wody z octem i skrop nią balkon czy parapet. Możesz wzbogacić roztwór o pieprz bądź chili, co jeszcze bardziej wzmocni aromat i odgoni ptaki.

Czytaj też:

Wlej to do kopca. Przepędzisz kreta raz na zawsze!
Jak wypędzić nornice z ogrodu? Odstraszy je ten płyn


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę