Wlej to do kopca. Przepędzisz kreta raz na zawsze!

kret
fot. Pixabay

Kret w ogrodzie to częsty problem. Gdy się tam pojawi, chcemy się go szybko pozbyć. To szkodnik stanowiący spore zagrożenie dla naszych roślin. Pod ziemią tworzy system tuneli, co zazwyczaj wyprowadza nas z równowagi, a złapanie go jest nie lada sztuką. Poznaj sprytny i wyjątkowo prosty sposób na wypłoszenie kreta z ogrodu.

REKLAMA

Uważasz, że w okresie od jesieni do wiosny krety zapadają w sen zimowy, więc masz je z głowy? Niestety to błędne myślenie. Są wtedy trochę mniej aktywne i tylko czekają na cieplejsze dni i pojawienie się kwiatów w ogródku. To najodpowiedniejszy czas, aby go wypłoszyć.

Sprawdzone sposoby na wypędzenie kreta z ogrodu

Najważniejsza zasada to uzbrojenie się w cierpliwość. Krety potrafią szybko i łatwo uodpornić się na metody ich przepędzania. Najczęściej stosowane techniki to te polegające na hałasie i wibracjach. Z tego względu wielu ogrodników wbija w glebę zużyte butelki albo kije, do których przymocowuje puste, hałaśliwe puszki. Te natomiast wytwarzają dźwięki poprzez m.in. powiew wiatru. Nie jest to więc epizodyczna technika. Można w ten sposób odstraszać krety przez cały czas. Krety nie lubią także niektórych mocnych zapachów. Skutecznie odstrasza je woń mięty, wilczomlecza, bazylii lub czosnku.

REKLAMA

Ten patent na kreta możesz stosować wprost do kopców!

Krety nienawidzą zapachu serwatki połączonej z maślanką. Tej mieszanki wręcz nie są w stanie znieść. Jeśli na Twoim trawniku pojawi się kopiec, to jak najszybciej wlej do środka taki produkt. Z pewnością pozbędziesz się szkodników.

Czytaj też: Jak pozbyć się kuny ze strychu i samochodu? Genialny sposób

REKLAMA