Spryskaj tym szafki kuchenne. Wszelki tłuszcz zniknie momentalnie

mycie szafki kuchennej
fot. screen Youtube / greenlifetipps

Nawet jeśli na twoich meblach kuchennych nie widać zabrudzeń gołym okiem, to wcale nie oznacza, że ich tam nie ma! Gdy pieczemy, smażymy lub gotujemy różne dania, wówczas na szaflach gromadzą się tłuste plamy, które wraz z kurzem oraz innymi nieczystościami potrafią być mocno problematyczne i ciężkie w usuwaniu. W tym artykule wyjaśniamy, jak rozprawić się z tłustymi zabrudzeniami na meblach kuchennych. Pamiętaj, że dbanie o porządek w domu sprawa nadrzędna.

REKLAMA

Meble kuchenne, nawet jeśli są ekskluzywne, funkcjonalne i kosztowały majątek, nikomu nie zaimponują, gdy będą aż lepić się od tłuszczu. Właśnie tak może się zdarzyć, jeśli je mocno zaniedbasz. Z biegiem czasu usunięcie zabrudzeń będzie coraz większym wyzwaniem.

Jakie substancje sprawnie rozbiją tłuszcz na meblach?

Żrące i brzydko pachnące środki chemiczne ze sklepów wcale nie wchodzą w grę. Warto postawić na naturalne preparaty. Niewykluczone, że masz je w domu. Jeden z nich to ocet. Połącz 1 szklankę gorącej wody z 1 szklanką octu i uzyskany roztwór przelej do pojemnika z dozownikiem. Spryskaj wszystkie tłuste powierzchnie i odczekaj moment, a następnie zacznij przecierać regały szmatką zwilżoną w ciepłej wodzie. Po wykonaniu tej czynności wytrzyj szafki do sucha i gotowe. Już w pierwszej chwili zobaczysz ogromną różnicę w wyglądzie mebli. Zero zabrudzeń, a powierzchnia już nie lepi się od tłuszczu.

REKLAMA

Jeszcze jeden patent na mycie brudnych szafek kuchennych polega na użyciu płynu do naczyń. Kilka kropel tej emulsji dodaj do pojemnika z ciepłą wodą i namocz w roztworze gąbkę, a potem przystąp do mycia powierzchni. To łatwa i równie skuteczne metoda na pozbycie się tłuszczu z szafek.

Czytaj też: Spryskaj matowe panele tym kuchennym produktem. Odzyskają blask i kolor

REKLAMA