Sprzedawczyni odparła atak bandziora… lodówką. Zdarzenie nagrała kamera [WIDEO]

fot. Facebook

Nie wiadomo czy starszy mężczyzna rozpoczął swoją karierę przestępczą w tak młodym wieku, czy może do dzisiaj nie dał się złapać. Faktem jest natomiast, że ostatni jego „skok” udaremniła waleczna sprzedawczyni, która odparła atak 60-letniego nożownika… lodówką. Cud, że kobieta wyszła z tego bez szwanku.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w sklepie przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie ok. godz. 20.30 – podaje „Fatkt”. 60-latni bandzior wszedł do lokalu, uzbrojony w długi, 20-centymetrowy nóż kuchenny. Ostrze skierował w ekspedientkę, żądając pieniędzy z kasy. Drzwi wejściowe próbował zabarykadować regałem z makaronem, ale mu się to nie udało. Mrożące krew w żyłach sceny z Wielkopolski zarejestrowała kamera monitoringu.

Kobieta była przerażona, ale zachowała zimną krew. Kiedy mężczyzna próbował się do niej zbliżyć, zagrodziła mu drogę lodówkami, stojącymi na środku sklepu. Złodziej był coraz bardziej zdesperowany, a to oznacza, że mógłby posunąć się nawet do zrobienia kobiecie krzywdy. Czas grał na jego niekorzyść. O klęsce napadu przesądził przypadkowy klient, który wszedł do sklepu.

REKLAMA

Ekspedientka nie poddała się złodziejowi. 60-latek zrezygnował, kiedy do sklepu wszedł przypadkowy klient

Gdy wszedł do sklepu, 60-latek przestraszył się. Schował nóż i uciekł. Teraz policja poszukuje sędziwego przestępcy. Ekspedientka bardzo dobrze, biorąc pod uwagę ogrom emocji, jakie towarzyszyły jej podczas incydentu, zapamiętała wizerunek sprawcy rozboju. I to pomimo naciągniętej na twarz maseczki. „Wiek około 60 lat, wzrost około 185 cm, szczupłej budowy ciała, siwe, kręcone włosy i charakterystyczne wyłupiaste oczy” – opisuje sprawcę Anna Osińska z KPP w Gnieźnie.

„Osoby mogące pomóc w ustaleniu sprawcy tego przestępstwa proszone są o kontakt z funkcjonariuszem prowadzącym postępowanie mł. asp. Leszkiem Linetty pod nr tel. 47 77 21 281” – dodaje policjantka, cytowana przez „Fakt”.

Źródło: Facebook | Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie

REKLAMA

Udostępnij: