– Donald Tusk sprzeniewierzył się polskim interesom, popierając nagonkę na Polskę. Nie zasługuje na wysokie urzędy, tak na urząd szefa Rady Europejskiej, jak i na urzędy polskie – stwierdził europoseł Jacek Saryusz-Wolski w publicznej TVP Info, komentując pojawiające się informacje o możliwym starcie Tuska w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Stwierdził, że jest „fundamentalnie przeciwny” tej kandydaturze.

Saryusz-Wolski ocenił, że Tusk działa przeciwko Polsce.

– Sprzeniewierzył się polskim interesom, popierając publicznie i politycznie nagonkę na Polskę, art. 7 i wszystko, co potem. I również dyskretnie, i mniej dyskretnie, popierając w tej materii „totalną opozycję” – zauważył.

Saryusz-Wolski, który był konkurentem Tuska wystawionym przez polski rząd w ostatnich wyborach na szefa Rady Europejskiej i poniósł w nich klęskę, został również zapytany o wyróżnienie przyznane Tuskowi przez znany amerykański magazyn „Foreign Policy” i umieszczenie go na liście 100 czołowych globalnych myślicieli w kategorii „Ekonomia i Biznes”. Saryusz-Wolski w odpowiedzi odrzekł, że to m.in. dzięki Tuskowi Polska ma opinię kraju łamiącego praworządność i standardy europejskie.

– Zszargano naszą opinie akcją donosów i akcją polityczną za granicą wymierzoną przeciwko dobremu imieniu Polski. Bo to nie chodzi o aktualną władzę, bo władza się zmienia, ale kraj pozostaje. Natomiast ta część sceny politycznej przedłożyła własny interes polityczny nad dobre imię i interes Polski. I to jest niewybaczalne – skomentował europoseł.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę