Rowerzysta, który starał się uniknąć zderzenia z nacierającym ptakiem został śmiertelnie raniony w głowę. Sroka celowo leciała na wprost mężczyzny. Lokalne władze informują, że w tym regionie Australii zdarzały się podobne ataki.

Jadący na rowerze 76-latek zamierzał się uchronić przed agresywnym ptakiem i wówczas uderzył w płot. Jak ustaliła australijska policja, ofiara musiała zjechać ze ścieżki rowerowej i zderzyć się ze słupkiem ogrodzeniowym. Tragiczne zdarzenie miało miejsce w Nicholson Park w Wollongong.

Zaraz po upadku pojawili się ratownicy medyczni, aby przetransportować rowerzystę śmigłowcem do szpitala w St George. Niestety pomimo starań lekarzy, po kilku godzinach stwierdzono zgon. Obrażenia głowy okazały się zbyt poważne.

Jak podało BBC, atak agresywnej sroki nie jest niczym nowym. Z uwagi na częste ataki ptaka w hrabstwie Shire Hills na początku września lokalna rada w Sydney wydała nakaz zastrzelenia sroki, a decyzja ta została oceniona jako kontrowersyjna.

Odmiana australijska tego ptaka różni się od europejskiej. Sroka tam występująca zwana jest także dzierzbowronem. Zwierzę staje się wyjątkowo agresywne w czasie godów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę