W telewizji TVN puszczono materiał, w którym pokazano, że w kamienicy należącej do Mariana Banasia, prezesa NIK, a wcześniej m.in ministra finansów prowadzony był hotel na godziny. Hotel ten miał być powiązany ze znanym krakowskim przestępcą. W materiale tym pokazano, że to jeden z braci K., którzy w Krakowie prowadzą agencje towarzyskie, łatwo więc się domyśleć, że hotel na godziny miał być po prostu agencją towarzyską.

Po tym materiale do sprawy odniósł się Stanisław Karczewski – marszałek Senatu. – Media twierdzą, że w wynajmowanych mieszkaniach nowego prezesa NIK Maraina Banasia odbywały się erotyczne schadzki. Te oskarżenia, to swoistego rodzaju zemsta na panu prezesie. (…) Manipulacja – mówił.

Dodał także, że Marian Banaś jest człowiekiem uczciwym, a także solidnym i twardym politykiem. Powiedział także, że jego zdaniem jest to manipulacja – od początku do końca. Dodał także, że polityk ma duże zasługi w walce z mafiami paliwowymi i VAT-owskimi. Dzięki temu przestępcy stracili a państwo zyskało miliardy złotych.

– Marian Banaś jest człowiekiem kryształowym, niezwykle uczciwym, bardzo solidnym, twardym politykiem. Moje jednoznaczne wrażenie jest takie, że jest to pełna manipulacja od początku do końca – skomentował Stanisław Karczewski.

Karczewski wspomniał także, że dziennikarze TVNu atakują szefa Najwyższej Izby Kontroli, a nie wspominają nic o polityku PO któremu prokuratura przedstawiła akt oskarżenia. -Szkoda, że w tym materiale pan redaktor nie ujął poprzedniego prezesa (NIK) który miał problemy i powinien podać się do dymisji. Nie podawał się do dymisji, my nawet o to nie apelowaliśmy, bo czekaliśmy cierpliwie na wyjaśnienia – podkreślił Karczewski.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna