– Nie trawię Donalda Tuska jako polityka. To karierowicz – powiedziała w wywiadzie dla Wirtualnej Polski prof. Jadwiga Staniszkis. Podkreśliła, że szef Rady Europejskiej nie może być kandydatem opozycji na prezydenta Polski.

– Jest cyniczny, nastawiony wyłącznie na osobiste korzyści, także finansowe. Powinien pozostać na marginesie polskiej polityki. To karierowicz – mówiła o Tusku socjolog, która jeszcze niedawno była zwolenniczką PiS i Jarosława Kaczyńskiego.

Zdaniem Staniszkis były lider PO  musi zostać wyeliminowany przez opozycję z grona konkurentów Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich w 2020 roku. – Jeśli postanowi wrócić, nie powinien uzyskać poparcia ze strony opozycji – stwierdziła.

Według socjolog nadszedł czas, by do głosu doszli młodzi politycy. Nawiązując do przyszłorocznych wyborów prezydenckich, Staniszkis wskazała, że Dudzie mogą zagrozić lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Ona sama oddałaby jednak głos na szefa ludowców.

– Lider PSL jest człowiekiem poważnym, odpowiedzialnym, kompetentnym. Jest najlepszy spośród ludzi z opozycji. Zagłosowałabym na niego, ale na dziś wątpię, że uda mu się wygrać z obecnym prezydentem – zauważyła Staniszkis.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę