Wybory już za nami. 21 października Polacy ruszyli do urn wyborczych, aby głosować na swoich politycznych kandydatów. W tym roku podczas wyborów padła rekordowa frekwencja. Swój głos oddało prawie 53% obywateli. To jedna z największych frekwencji wyborczych w ostatnich latach.

Do wyników wyborów ustosunkowała się profesor Jadwiga Staniszkis, która podkreśliła, że ludziom wcale nie podobają się rządy PiSu i bardziej od tego cenią sobie wolność. Podkreśliła także, że zwycięstwo Trzaskowskiego w Warszawie jest bardzo symboliczne.

– Zwycięstwo Koalicji Obywatelskiej w Warszawie jest bardzo symboliczne. Dlatego nie sądzę, by cel PiS na wybory samorządowe został osiągnięty. Mimo że Jarosław Kaczyński ogłosił sukces, uważam, że to jest jednak klęska – wypowiedziała się Jadwiga Staniszkis.

– Mimo tych wszystkich dobrych działań socjalnych, jakie oferuje partia Kaczyńskiego, ludzie bardziej cenią sobie wolność i trójpodział władzy – ocenia rządy władzy profesor. Profesor Staniszkis poinformowała również, że tak dobry wynik Trzaskowskiego w Warszawie jej nie zaskoczył. Twierdzi, że Jaki nie był dla niego żadnym rywalem, pomimo że także osiągnął dobry wynik.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!