putin
fot. screen Youtube

Rosja podjęła ostateczną decyzję w sprawie 45 polskich dyplomatów i pracowników konsularnych. Już niedługo będą oni musieli opuścić kraj w trybie natychmiastowym. Jest to odpowiedź na polską decyzję z marca.

Polscy dyplomacie mają czas tylko do 13 kwietnia, aby wyjechać z terenu Federacji rosyjskiej. Taki komunikat rosyjski MSZ przekazał polskiemu ambasadorowi Krzysztofowi Krajewskiemu, o czym informuje RMF FM.

– Wyrzucenie dyplomatów to odwet za działanie Polski, która 23 marca poinformowała o wydaleniu grupy rosyjskich dyplomatów za ich działalność niezgodną ze statusem dyplomaty, czyli za szpiegostwo – poinformował w rozmowie z TVN24 Szymon Jasina, rzecznik polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

W ubiegłym miesiącu polskie władze podjęły decyzję o wydaleniu 45 rosyjskich dyplomatów z Polski. Wówczas ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew przyznał, że Rosja dokona „kroków odwetowych”.

– Kiedy my wydaliliśmy 45 dyplomatów rosyjskich, dlatego że oddawali się działalności niegodnej dyplomatów, doskonale zdawaliśmy sobie sprawę, że w stosunkach między państwami dominuje zasada wzajemności – powiedział minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau podczas konferencji po spotkaniu ministrów spraw zagranicznych Trójki OBWE: Szwecji, Polski i Macedonii Północnej, cytowany przez wiadomosci.wp.pl.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę