Strajk nauczycieli – kolejne pomysły!

Rządzący wymyślają coraz to nowe propozycje dla nauczycieli, którzy swój strajk rozpoczynają akurat, kiedy wypadają egzaminy gimnazjalne, a następnie matury. Protest ma być stanowczy, dlatego też wybrano właśnie takie terminy. Obóz rządzący stara się przekonać nauczycieli do zmiany decyzji i proponuje im wiele różnych rozwiązań. Nauczyciele chcą 1000 zł podwyżki na rękę.

   

Joanna Kopcińska Rzecznik Rządu Mateusza Morawieckiego była gościem programu „Sygnał Dnia” w Polskim Radiu, gdzie przyznała, że nauczyciele zarabiają za mało, dlatego też rząd wystosowuje działania naprawcze. – Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że chciałby, żeby już dzisiaj te wynagrodzenia były zdecydowanie wyższe, sięgające 6000 złotych, do tego dążymy. Ale nie da się tego zrobić od razu, bo gdyby w 2013, 2014, 2015 roku pan Broniarz był skuteczny, to dzisiaj rozmawialibyśmy o podwyżkach z innego pułapu i byłoby zdecydowanie łatwiej – powiedziała rzecznik.

Zwróciła uwagę także na fakt, że nauczyciele mogą skorzystać jak wszyscy inni z programu „PIT0” dla wszystkich osób młodych do 26. roku życia. Kopcińska dodał, że „to daje od kilkudziesięciu do kilkuset złotych na rękę więcej”.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News