Strajk nauczycieli. Przerwano rozmowy!

Wicepremier Beata Szydło poinformowała, że przerwano rozmowy z nauczycielami w czasie organizowanego przez nich strajku. W fazie przygotowań są propozycje ze strony społecznej, które zostaną im przedstawione.

   

Dziś rano w Centrum Partnerstwa Społecznego ,,Dialog” odbyło się spotkanie z udziałem Prezydium Rady Dialogu Społecznego. Tematem rozmów była oczywiście aktualna sytuacja w oświacie i wszechobecne strajki nauczycieli, którzy nie są zadowoleni ze swoich pensji i traktowania ze strony rządu.

Obecna na nim Beata Szydło ogłosiła, że póki co rozmowy zostały wstrzymane. W trakcie rozmów ustalono nowe propozycje, jakie mogą zostać przedstawione nauczycielom w ramach strajku. Przerwa w rozmowach planowo ma potrwać do około godziny 16:00. Do tego czasu przedstawiciele jednej ze strony udadzą się na posiedzenie Rady Ministrów, gdzie również temat ten będzie podejmowany.

   

Wczoraj pojawiły się informacje o propozycji prezydenta, Andrzej Dudy skierowanej do minister finansów, Teresy Czerwińskiej. Wedle niej, koszty uzyskania przychodów przez nauczycieli miałyby ulec zmianie i wynosić 50%. Takie stawki obecnie panują w przypadku nauczycieli akademickich i twórców.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News