Do poniedziałku został zawieszony strajk związkowców PL LOT. Negocjacje i rozmowy z zarządem trwały od godz. 19 w piątek do sobotniego ranka, do godz. 2.30.

Strajk trwa od ubiegłego czwartku. Po chwilowym zawieszeniu strony mają ponownie spotkać się na dalsze negocjacje. Do spotkania ma dojść w poniedziałek o godz. 8. – Mamy płaszczyznę do tego, aby kontynuować rozmowy. (…) Zespół negocjacyjny rozpoczyna rozmowy na temat porozumienia, które ma regulować sytuację społeczną. To dobra wiadomość dla naszych pasażerów i pracowników – poinformował Adam Kubicki, rzecznik PL LOT.

Negocjator Piotr Wujec oświadczył natomiast, że strony ustalają zawieszenie strajku do poniedziałku, do godziny 14 celem wypracowania porozumienia. Rozmowy ze związkowcami w imieniu spółki prowadził m.in. Bartosz Piechota, czasowo oddelegowany z rady nadzorczej do zarządu LOT. Związkowców reprezentował Międzyzwiązkowy Komitet Strajkowy, w skład którego weszli: szef Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych PLL LOT Adam Rzeszot, przewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego (ZZPPiL) Monika Żelazik oraz wiceprzewodnicząca Agnieszka Szelągowska. Ponadto strajkujących reprezentował prawnik Karol Sadowski oraz negocjator Piotr Wujec.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!