Straszna pogoda w Polsce! „Auta leżą w rowie co kilka metrów”

REKLAMA

Pogoda niestety nie dogadza kierowcom w Małopolsce oraz w niektórych rejonach Śląska. Tam na drogach od rana doszło do wielu kolizji. Powodem jest śliska nawierzchnia.

Bezpieczeństwo uczestników ruchu jest zagrożone przez panujące warunki atmosferyczne. Kierowcy mówią o fatalnych warunkach na drogach w Małopolsce oraz na Śląsku.

„Miejscami pada marznący deszcz. Nie widziałem żadnej piaskarki”, „jeżeli nie musicie, na razie nie wyjeżdżajcie. Może w ciągu dnia warunki się poprawią” – mówią słuchacze RMF FM. Pogoda powoduje to, że drogi w regionie są bardzo śliskie.

REKLAMA

„Auta leżą w rowie co kilka metrów” – powiedział inny z kierowców. Na autostradzie A4 doszło do kolizji w sumie 10 aut. Na drogach lokalnych również jest niebezpiecznie.

W okolicach Alwerni na drodze 780 powstał korek w wyniku marznącego deszczu, wypadek miał miejsce na trasie S7 w miejscowości Lubień – informuje lokalny oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

IMGW wydał w sobotę rano ostrzeżenie przed marznącymi opadami w trzech województwach: małopolskim, podkarpackim i śląskim.

REKLAMA