REKLAMA

Gruzin i Ukrainka zaatakowali strażaków w Kępnie
fot. Twitter | @Policja_KSP

W czasie przygotowań do koncertu służb mundurowych w Kępnie, który odbył się w zeszłą niedzielę, doszło do skandalicznego incydentu. Na pracujących przy organizacji wydarzenia mundurowych napadła dwójka obcokrajowców! Najpierw pojawił się Gruzin, który zaczął obrażać i naruszać nietykalność cielesną strażaków. Później dołączyła do niego Ukrainka, która stanęła w jego obronie. Oboje zostali zatrzymani.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę w Kępnie, ok. godz. 12:00. Przygotowania do koncertu orkiestr dętych służb mundurowych „Za mundurem… Kępno sznurem” przerwał niespodziewany incydent. Do grupy strażaków, organizujących w pobliżu stoisko profilaktyczne, podszedł agresywny mężczyzna – jak się później okazało, był to obywatel Gruzji. Gruzin miał obrażać strażaków i naruszać ich nietykalność cielesną. Wcześniejsze doniesienia mówiły nawet o pobiciu, ale policja zdementowała później te informacje.

Zamieszanie przy stoisku strażaków dostrzegł jeden z funkcjonariuszy policji, który ruszył im z pomocą. „Interwencję podjął także zastępca komendanta kępińskiej policji, będący poza służbą” – podał oficer prasowy KPP w Kępnie st. sierż. Rafał Stramowski w rozmowie z polsatnews.pl.

REKLAMA

Strażacy zaatakowani przez Gruzina i Ukrainkę w czasie wydarzenia w Kępnie. Oboje zostali zatrzymani

To jednak nie koniec. Kiedy policjanci zajmowali się już agresywnym Gruzinem, do napastnika dołączyła Ukraina, która stanęła w jego obronie i również zaczęła obrażać mundurowych. Jak donosi polsatnews.pl – oboje popychali i szarpali strażaków, używając przy tym wulgarnych słów. Na szczęście skończyło się tylko na przepychance. Wkrótce awanturnicza dwójka została zatrzymana przez policjantów.

Zatrzymani to 36-letni obywatel Gruzji i 45-letnia obywatelka Ukrainy. Oboje byli w trakcie zdarzenia pod wpływem alkoholu. „Mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie, a kobieta, od której było czuć woń alkoholu, nie chciała współpracować z funkcjonariuszami. Odmówiła badania alkomatem, dlatego poddano ją badaniu krwi” – przekazał oficer prasowy policji w rozmowie z polsatnews.pl.

REKLAMA

Organizatorem niedzielnego koncertu „Za mundurem… Kępno sznurem” było Stowarzyszenie Nasz Bezpieczny Powiat Kępiński oraz Starostwo Powiatowe w Kępnie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA