Były poseł PiS Antoni Duda, który prywatnie jest stryjem urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy, został członkiem rady nadzorczej państwowej spółki PKP Cargo. O sprawie poinformował „Super Express”. Spółka w oficjalnym komunikacie potwierdziła tę nominację.

PKP Cargo to największy krajowy i drugi w państwach Unii Europejskiej operator kolejowych przewozów towarowych. Spółka notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, zaś jej największym akcjonariuszem jest PKP S.A.

W wywiadzie prasowym stryj prezydenta przyznał, że bezpośredniego doświadczenia z transportem kolejowym nie ma, ale za to ma bogate doświadczenie w przemyśle.

Duda, który jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, pracę zawodową rozpoczął w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Opolu. Pod koniec lat 90. objął stanowisko dyrektora opolskiego oddziału ZUS. Następnie do 2002 r. był członkiem Rady Opolskiej Regionalnej Kasy Chorych w Opolu, z kolei od 2003 r. kierował Powiatowym Urzędem Pracy w Opolu. W 2015 r. dostał się do Sejmu z listy PiS.

Antoni Duda to nie pierwsza osoba związana z obozem władzy, która w ostatnim czasie otrzymała posadę w państwowej spółce. W czerwcu PKP S.A. potwierdziła, że Lucyna Klein-Klarenbach, żona dziennikarza TVP Info Adriana Klarenbacha, została dyrektorem w jej zarządzie.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat