Strzelanina i wybuch w sali koncertowej w Rosji. 40 osób nie żyje

Rosja
Fot. Twitter

W sali koncertowej Crocus City Hall w Krasnogorsku w rejonie moskiewskim doszło do strzelaniny, w wyniku której zginęło 40 osób, a co najmniej 100 zostało rannych. W mediach pojawiają się informacje, że sprawcy oddali kilkadziesiąt strzałów z broni automatycznej.

REKLAMA

RIA Novosti podaje, że trzech zamaskowanych sprawców weszło do budynku, po czym otworzyło ogień do tłumu. Po kilku minutach nad obiektem zaczęły się pojawiać kłęby czarnego dymu. Całe zdarzenie miało miejsce tuż przed koncertem grupy Picnic.

Ewakuacja i zawalona część dachu

Ustalono, że muzycy nie odnieśli żadnych obrażeń. Poinformowano również, że około 100 osób zostało ewakuowanych. „Nowaja gazieta” podała, że na terenie budynku mogło zostać uwięzionych nawet 200 osób. Na miejscu pojawiło się 50 zespołów pogotowia ratunkowego.

REKLAMA

Z aktualnych informacji wynika, że nieznani sprawcy mieli posługiwać się karabinami maszynowymi. Na miejscu zdarzenia natomiast służby przeprowadziły ewakuację, natomiast policja w dalszym ciągu ustala szczegółowe okoliczności całego incydentu.

Na filmach zamieszczanych w mediach społecznościowych widać kłęby dymu nad budynkiem. Według rosyjskich mediów zawaliła się część dachu hali, a jedna trzecia budynku może być zajęta przez ogień. Sytuacja jest rozwojowa, a w mediach społecznościowych ciągle pojawiają się nowe informacje.

REKLAMA

Podziel się: