Do wydarzenia doszło w Meksyku, a dokładnie w kurorcie Cancun. W strzelaninie, jak wywiązała się miedzy członkami gangu a policjantami zginęło pięć osób, a dwie zostały ranione.

Mimo że do zajścia doszło nieopodal popularnej plaży, nie ucierpiał żaden z obecnych na niej turystów. Jak podają miejscowe media, wśród ofiar jest szef tamtejszej policji. Dzielnica, w której doszło do strzelaniny, była do tej pory jedną z najspokojniejszych w całym Meksyku. Przestępczość, w porównaniu z innymi regionami, była tu względnie niska. Jak widać, ten stan rzeczy jednak się zmienia – gangi narkotykowe dotarły również tam, a policja próbuje z nimi walczyć.

Meksyk to jeden z krajów, w którym przemoc rośnie z roku na rok. Tylko w 2017 roku zanotowano tam aż 29 tysięcy zabójstw! Na tak przerażającą liczbę wpływ ma między innymi podział dużych gangów na mniejsze i znacznie bardziej brutalne. Niestety, podejmowane przez władze działania są nieskuteczne, przestępczość rośnie, przez co Meksyk staje się miejscem naprawdę niebezpiecznym.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!