W poniedziałek, około 10:45 czasu lokalnego w Utrechcie mężczyzna napastnik zaczął strzelać do pasażerów tramwaju z broni krótkiej. Trzy osoby zginęły, a dziewięć zostało rannych. Napastnik uciekł. Policjanci nie wykluczają motywu terrorystycznego strzelaniny.

Na miejscu zdarzenia szybko pojawili się antyterroryści. Policja poinformowała, że trwa obława na zamachowca. Władze Holandii ogłosiły najwyższy poziom zagrożenia terrorystycznego w całym mieście.

Plac przy przystanku tramwajowym w pobliżu centrum Utrechtu otoczono policyjnym kordonem, a na miejsce zdarzenia przybyły służby ratunkowe. Skierowano tam m.in. śmigłowce pogotowia ratunkowego.

Napastnikiem z tramwaju ma być 37-letni Gokman Tunis, urodzony w Turcji. Policja prosi o wszelkie informacje, które pomogłyby w jego schwytaniu. Służby jednocześnie ostrzegają, by się do niego nie zbliżać. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia prawdopodobnie czerwonym renault clio. Auto to jednak krótko po zdarzeniu odnaleziono porzucone kilka ulic dalej.

https://www.youtube.com/watch?v=AiPafBfyjQY

https://twitter.com/PolitieUtrecht/status/1107632105780113408


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę