Strzelanina w Holandii. Zatrzymano napastnika!

37-letni sprawca dzisiejszej strzelaniny w holenderskim Utrechcie, Gökmen Tanis został zatrzymany przez tamtejszą policję. Wskutek incydentu zginęły trzy osoby, a pięć zostało rannych.

Holenderskie służby po kilkunastu godzinach dotarły do sprawcy strzelaniny w mieście położonym na zachodzie kraju. Od samego początku publikowane były informacje, że sprawcą najprawdopodobniej jest 38-letni obywatel Turcji. Kwadrans przed godziną 19:00 policja ogłosiła, że został on zatrzymany.

Kilka godzin przed zatrzymaniem nie tylko holenderskie, ale i światowe media publikowały zdjęcia z wizerunkiem 37-latka. Fotografia została zrobiona przez kamerę monitoringu w tramwaju, w którym doszło do strzelaniny. Według doniesień tureckiej agencji informacyjnej Anadolu, Tanis zaatakował niewinne osoby z powodów rodzinnych.

Po incydencie w mieście Utrecht poniosły alert związany z zagrożeniem terrorystycznym na najwyższy poziom. Zamknięto wszystkie kina, szkoły i uczelnie, a także podwojona kontrole na lotniskach. Cały czas w mieście nie kursują również tramwaje.

Czytaj także:  Chciał zgwałcić w pociągu! Wszystkiemu przyglądało się dziecko!

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.