„Stwór z Loch Ness”! Morawiecki wyśmiewa „szóstkę Schetyny” i zapowiada wielomiliardowe rozdawnictwo!

REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki, przemawiając podczas konwencji programowej PiS w Lublinie, wyśmiał propozycje programowe Koalicji Obywatelskiej. Odnosząc się do tzw. sześciopaku Schetyny, stwierdził, że „trudno nazwać go programem” i przypomina on „stwora z Loch Ness, który może pożreć finanse publiczne”. – To pobożna lista życzeń – podkreślił szef rządu.

REKLAMA

Zdaniem premiera KO nie ma żadnego programu i będzie próbowała przykryć to propagandą, mającą zdyskredytować PiS i jego osobiście. –  Konkurenci polityczni będą starali się zepchnąć dyskusje na pole emocji, oszczerstw, kreowania pseudoafer i manipulowania. Dlatego musimy mobilizować ludzi, by nie dali się manipulować. Oni mają za sobą siłę mediów, a my musimy mieć za sobą siłę społeczeństwa, siłę narodu – przekonywał Morawiecki.

– To, co widzieliśmy, taki zrąb programu w postaci „sześciopaku”, czy punktową listę życzeń, którą przedstawili, trudno nazwać to programem – mówił podczas konwencji premier, nawiązując do programu wyborczego głównej siły opozycyjnej. – Ale nader wszystko, ktoś mi podpowiedział, że to jest coś w rodzaju stwora z Loch Ness, tak się wyłania troszeczkę, nie wiadomo, o jakich kształtach, stwór, który może pożreć finanse publiczne. Trochę tak to jest skonstruowane, jak lista życzeń, której za bardzo nawet nie potrafił powtórzyć przewodniczący Koalicji Europejskiej – stwierdził Morawiecki.

Jednocześnie premier zapowiedział – w przypadku zwycięstwa wyborczego PiS – kolejne rozdawnictwo, które według ostrożnych wyliczeń ma kosztować kilkadziesiąt miliardów złotych. Mają to być przede wszystkim podwyżki, nowe obwodnice i autostrady, jak również podnoszenie płacy minimalnej.