CBOS przeprowadziło sondaż, w którym zapytało o tzw. „piątkę Kaczyńskiego”, czyli program zaproponowany przez rządzącą partię. Aż 45% ankietowanych twierdzi, że państwo stać na realizację rozwiązań. Pozytywna ocena programu wśród społeczeństwa to spory sukces PiS.

Najwięcej badanych, bo aż 84%, popiera „trzynastą emeryturę”. Drugie miejsce w poparciu ma rozwiązanie zakładające przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych. Na trzecim miejscu znalazło się 500 plus na każde dziecko. Pomysł ten popiera 75% ankietowanych.

Badani odpowiedzieli też, że największe wsparcie ze strony państwa należy się seniorom i osobom starszym (29%), a także osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom (26%). Co ważne, 60% biorących udział w ankiecie uważa, że wydatki na program nie powinny przekraczać dochodów, jakie wpływają do budżetu państwa.

Program zaproponowany przez PiS, potocznie zwany „piątką Kaczyńskiego”, zakłada: wprowadzenie świadczenia 500 plus na każde dziecko niezależnie od dochodów opiekunów, trzynastą emeryturę, zerowy PIT dla osób do 26. roku życia, obniżenie kosztów pracy, przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych. Założenia programu zostały przedstawione na konwencji wyborczej partii.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna