– Napływ wniosków jest imponujący, rodziny pamiętają. Już 70 procent wszystkich uprawnionych złożyło wnioski o świadczenie z programu „Dobry start” – oświadczyła na antenie Polsat News minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Jak oceniła, do końca sierpnia wnioski złoży aż 85 procent rodziców, których dzieciom w wieku szkolnym przysługuje „piórnikowe”. O 300 zł świadczenia można wystąpić do 30 listopada.

Według szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, dofinansowana z budżetu państwa wyprawka szkolna może trafić do 4 mln 600 tys. dzieci, które wychowują się w około 3 mln 400 tys. rodzin. Koszt realizacji świadczenia w ramach programu „Dobry start” oblicza się na około 1,4 mld zł rocznie.

Rząd zapewnia, że pieniądze na wyprawkę szkolną nie są wypłacane jedynie w tym roku, ale środki na ten cel znalazły się w przyszłorocznym budżecie i będą zapewnione polskim rodzinom w kolejnych latach.

– Jeżeli złożymy wniosek do końca sierpnia, to mamy gwarancję, że do końca września, to świadczenie zostanie wypłacone. Po sierpniu samorządy będą miały dwa miesiące na wypłatę pieniędzy – wyjaśniła minister Rafalska i nie kryjąc zadowolenia, dodała: – Ufamy, że dzięki tym pieniądzom tornister będzie lepiej doposażony.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę