Według najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster, który został przeprowadzony na zlecenie „Super Expressu”, w październikowych wyborach PiS otrzymałoby 45 proc. głosów, Koalicja Obywatelska – 26 proc., a Lewica – 14 proc.

Do Sejmu swoich przedstawicieli wprowadziłyby jeszcze dwa ugrupowania: PSL i Konfederacja. Na ludowców, z których list kandydują też politycy Kukiz’15, zamierza oddać głos 7 proc. respondentów. Natomiast Konfederację wskazało 5 proc. ankietowanych.

„Do wyborów parlamentarnych zostały już tylko nieco ponad dwa tygodnie, kampania wyborcza wkracza w finałową fazę. Tymczasem obecnie wygląda na to, że opozycja może ponieść sromotną klęskę, a triumfować będzie Prawo i Sprawiedliwość, które ma olbrzymie szanse, by znów stanąć u władzy”, komentuje wyniki badania „Super Express”.

„Prawo i Sprawiedliwość nie jest już partią atrakcyjną tylko dla starszych! Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Pollster na zlecenie »Super Expressu«, już połowa młodych Polaków poniżej 24. roku życia chce oddać swój głos na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego”, pisze dziennik.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę