W poniedziałek w TVP Info Marek Suski skomentował 20. rocznicę powstania Platformy Obywatelskiej. Przy okazji działacz PiS złożył partii Borysa Budki okolicznościowe życzenia.

W czasie rozmowy Suski stwierdził, że przed 20 laty, gdy powstawała PO i PiS, „była nadzieja, że powstają dwie partie, które mają na celu wprowadzenie w Polsce jakiegoś ładu”. – My jako PiS zakładaliśmy ugrupowania pod hasłami, jakie są w nazwie – zauważył. – Chcieliśmy Polskę zmienić na lepszą, by była ona Polską dla ludzi uczciwych, a nie dla krętaczy i służb specjalnych – oznajmił.

Według polityka partii Jarosława Kaczyńskiego PO – w przeciwieństwie do PiS – zawiodła „nadzieje Polaków”.

– PO na początku często powielała po nas różne pomysły podkradając je – mówił Suski, podkreślając, że charakterystyczną cechą partii Donalda Tuska stało się usuwanie niewygodnych działaczy.  – Już wtedy widziałem, że tam jest wycinanie ludzi, Ewa Kopacz stosowała taką samą zasadę jak Tusk, wszystkich, którzy mogli zagrozić, wycinała z list – mówił.

Polityk PiS został również spytany o to, jakie życzenia urodzinowe złożyłby Platformie.– Życzę Platformie Obywatelskiej, żeby zaczęła starać się służyć Polsce, ale sądząc po tych 20 latach, to najlepszym życzeniem dla Polaków jest, żeby PO przestała istnieć – oświadczył Suski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę