Poseł PiS Marek Suski w poniedziałkowym programie „#Jedziemy” emitowanym w TVP Info skomentował prace nad nowym budżetem Unii Europejskiej i uzależnieniem wypłat środków unijnych od poszanowania praworządności w państwach członkowskich UE. Rząd Mateusza Morawieckiego zapowiedział zawetowanie budżetu, jeśli regulacja ta zostanie wprowadzona.

W opinii polityka partii rządzącej Niemcy, które sprawują obecnie prezydencję w UE, dążąc do realizacji mechanizmu praworządności, stosują wobec Polski politykę identyczną jak III Rzesza, w tym tzw. Lebensraum, czyli poszerzanie przestrzeni życiowej.

– Kiedyś mówiono o tym, że jest rasa panów, że trzeba rozszerzyć strefę życia dla Niemiec, bo się duszą u siebie w kraju – no to wygląda na to, że jest ta polityka realizowana – oświadczył Suski w TVP Info. – Przecież jak poczytamy dokładnie historię II wojny światowej, to się dowiemy, że w 1939 roku Niemcy napadły na Polskę w obronie przed polskim faszyzmem – stwierdził.

Suski podkreślił, że jednym z elementów obecnej „wojny” prowadzonej przeciwko Polsce jest też postawa opozycji.

– Dzisiaj trzeba bronić Europy przed polską wiarą w Boga, przed jakimiś fobiami LGBT. Bo ta cała „wojna”, która jest wypowiedziana Polsce ustami niektórych naszych obywateli, no to pokazuje to oto, że chodzi o podporządkowanie Polski. A w historii zawsze było tak, że narody podbite pełniły służalczą rolę wobec jakiejś „nacji panów”, która to podbicie zrealizowała – oświadczył Suski.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!