Poseł PiS Marek Suski w Telewizji Republika wypowiedział się na temat sytuacji związanej z wyborami prezydenckimi. Oskarżył  partie opozycyjne, w tym przede wszystkim Platformę Obywatelską, o świadome torpedowanie prac legislacyjnych związanych z nową ustawą PiS dotyczącą wyborów prezydenckich.

– Myślę, że wiemy, jak zachowa się opozycja – mówił Suski, nawiązując do rozpoczętego we wtorek posiedzenia Sejmu, na którym procedowane się nowe propozycje partii Jarosława Kaczyńskiego dotyczące sposobu przeprowadzenia elekcji prezydenckiej. – Będzie robić wszystko, żeby uniemożliwić wybory, a później powiedzieć, że władza łamie Konstytucję, bo wybory nie odbyły się w ogłoszonym terminie – stwierdził polityk PiS.

Poseł partii rządzącej ostrzegł, że jeżeli opozycja przejmie władzę w Polsce, to zlikwiduje w niej demokrację i wprowadzi dyktaturę, czego zapowiedzią są postulaty rozliczenia politycznego i karnego polityków PiS.

– Im wszystko kojarzy się z parciem do dyktatury, ale każdy sądzi według siebie – ocenił Suski. – Zapowiedzi tego, co zrobią, kiedy wygrają wybory, to zapowiedzi państwa totalitarnego. Mówią na przykład, że będą zamykać opozycję, czyli nas, bo będziemy wtedy w opozycji, w więzieniach, a sami dokonają jakichś różnego rodzaju zmian – ostrzegł poseł PiS.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę